Sizi Arayalım
Okulumuz hakkında bilgi almak
ister misiniz?

Sıkça Sorulan Sorular

Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisinin kuruluşu, 2005 yılında Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzman Psikolog Süleyman Hecebil tarafından gerçekleştirildi. Kuruluşunun birinci yılında 3-6 yaş grubu öğrencilere hizmet vermek amacıyla Küçük Şeyler Anaokulu markasını oluşturan Akademi, 2011-2012 eğitim öğretim yılından itibaren Ataşehir’de ilk Yönder Okulunu hayata geçirdi.
Yönder; İstanbul Ataşehir, Bursa, İzmir, Didim, İstanbul Maltepe, İskendurun ve Sakarya olmak üzere toplam 7 kampüs ile hizmet vermektedir.
Yönder Okulları; ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul kademelerinde hizmet vermektedir.
Yönder Okulları’nın eğitim anlayışı, öğrencinin ilgi, merak ve motivasyonun yüksek tutulacağı; eğitim ortamlarında öğrenme sorumluluğunu öğrencinin alacağı; deneme, araştırma ve projeye dayalı bir anlayıştır.
Yönder, çocukların kendilerini ve ailelerin de çocuklarını keşfedebilecekleri ortamlar sunulmaktadır. Çocukların eğitim ortamından keyif almalarını, öğrenme heyecanlarını kaybetmemelerini önemseyen Yönder Okulları; hiçbir kurum ve kuruluşun desteği olmaksızın, kurucuları Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzman Psikolog Süleyman Hecebil’in tamamen mesleki sermayesi ile hayata geçirilmiş ve Türkiye’nin en özgün eğitim programını uygulayan, özel bir projedir.
Yönder, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde yüksek kalite ve standartlara sahip bir okuldur. Uluslararası Bakalorya Örgütü, orta öğretim seviyesindeki okullara dünyanın her tarafından tanınan bir müfredat ve diploma sağlayarak, üniversiteye hazırlanan öğrencilerin ülkeler arasındaki hareketini kolaylaştırmaktadır. Primary Years Programme (PYP - İlk Yıllar Programı) 3-11 yaş arasındaki öğrencilerin, Middle Years Programme (MYP - Orta Yıllar Programı) 12-16 yaş arasındaki öğrencilerin sınıf içinde ve dışında keşfedici yönde gelişmelerine odaklanan bir programdır. PYP ve MYP, bilginin tek başına yeterli olmadığını belirtmekte, öğrencilerin hızla değişen dünyayı algılayarak, beceri ve tutumlarının da geliştirilmesi gerektiğini vurgulamaktadır.
Yönder Okulları, yabancı dil eğitiminde Ortak Avrupa Dil Öğretim Çerçeve Planını (Common European Framework) esas almaktadır. Yönder öğrencisi, 8. sınıftan mezun olurken B2 düzeyinde İngilizce, A2 ve B1 düzeylerinde İspanyolca öğrenmiş olur.
Yönder Eğitim Programı, öğrencilerini tüm ulusal ve uluslararası sınavlara ve yarışmalara hazırlamak üzere kurgulanmıştır. Program, diğer özel okullardan farklı olarak öğrencilerin kaygılanmadan, telaşlanmadan, yaratıcılıklarını ve yaşama sevinçlerini ellerinden almadan gerçekleştirilir.
Okullarımızda bir eğitim öğretim dönemi, dört çeyrek dönemden oluşur. Her bir dönemin sonunda öğrencilerimiz, kendileri ile ilgili geri bildirim alma, mola verme ve yeniden başlama fırsatına sahip olurlar. Buna göre bir eğitim öğretim dönemi şu şekilde oluşur: Birinci çeyrek: Eylül - Kasım (1 hafta) / İkinci çeyrek: Kasım - Ocak (2 hafta ara tatil) / Üçüncü çeyrek: Ocak - Nisan (1 hafta tatil) / Dördüncü çeyrek: Nisan - Haziran (yaz tatili başlangıcı)