Sizi Arayalım
Okulumuz hakkında bilgi almak
ister misiniz?

Haberler

Eğitim Okul Dışına Taştı!
26 Kasım 2021

Ataşehir Yönder Okulları ilkokul öğrencileri, açık hava eğitimleri kapsamında Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'ni ziyaret etti. Sonbaharın en güzel renklerine tanıklık edecekleri bir dönemde yapılan ziyaret öğrenme ve eğlenme iklimini bir arada sundu.

Ataşehir'de, şehrin tam kalbinde yer alan bir botanik bahçesinde bulunma mutluluğu yaşayan çocuklar; derslerde PYP temasına uygun olarak öğrendikleri bilgileri pekiştirme imkanı buldular.

İlkokul 3. sınıf öğrencilerinin doğadan topladıkları yapraklarla sanat çalışması yoluyla doğadaki farklılıkları gözlemledikleri etkinlikte 4. sınıf öğrencileri de Arboretum Adası'nda bulunan Teşhis Yolu Oyunu'nu oynadılar. Geziyi, "Seçtiğimiz Yaşam Tarzı Sağlımızı Etkiler" ana fikrinden yola çıkarak gerçekleştiren öğrenciler, oyun yoluyla hem iletişim hem de sosyal becerilerilerini geliştirmiş; doğaya karşı saygı, merak ve değer bilme tutumlarını sergilemiş oldular.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'nin bir diğer konuğu ilkokul 1. sınıf öğrencileri oldu. Yine PYP eğitimleri kapsamında "Kim Olduğumuz" ve "Yüzümdeki Doğa" konularını inceleyen minikler, doğa yürüyüşü ile başladıkları eğitim günlerini topladıkları yapraklardan oluşturdukları kendi yüzleri ile sonlandırdılar.

PYP eğitimlerinin önemli bir unsuru olan açık hava etkinliklerinin hız kesmeden devam edeceğini hatırlatan Okul Müdürü Pelin Sağıroğlu, "Tüm öğrencilerimizi, derslere olan aktif katılımlarından dolayı kutluyorum." şeklinde konuştu.