Sizi Arayalım
Okulumuz hakkında bilgi almak
ister misiniz?

Haberler

Cambridge ile işbirliği
16 Şubat 2017

Ataşehir Yönder Okulları, dünya devi Cambridge International Examinations ile işbirliğine gidiyor. Ortaokul 5-8. sınıflar yabancı dil eğitiminde CIE - Cambridge Secondary 1 programını uygulama yetkisini kazanan Ataşehir Yönder Okulları, yabancı dildeki alışılmış kalitesini daha da artıracak.

Anlaşmanın Şubat 2017 itibariyle resmiyet kazanacağını hatırlatan Ataşehir Yönder Okulları Eğitim Lideri Pelin Sağıroğlu, "Okulumuz; ilkokul seviyesinde IB - PYP programının yetkili dünya okulu olarak, ortaokulda ise CIE Cambridge Secondary 1 programının yetkilendirilmiş okulu olarak yabancı dil eğitiminin önde gelen eğitim kurumlarından biri olduğunu kanıtlamış bulunuyor." şeklinde konuştu.

Dünyanın 160 ülkesinnde 10 binin üzerinde okulda uygulanmakta olan ve dil eğitiminde uluslararasılık ve kaliteyi temsil eden Cambridge Secondary 1 Dil Öğretim Programına dahil olan Ataşehir Yönder Okulları öğrencileri, 8. sınıfın bitiminde yeterliliklerini belgeleyecek olan "Cambridge Secondary 1 - Checkpoint Sınavı"na girerek mezun olacaklar.

Hedeflerinin Avrupa Dil Ortak Çerçeve Planı'na (Common European Framework) göre öğrencilerini 8. sınıftan mezun olurken B2 yabancı dil düzeyinde sertifika alarak mezun etmek olduğunu belirten Sağıroğlu, son olarak şunları söyledi: "Öğrencilerimiz; okuma, yazma, dinleme ve dili kullanma becerileri açısından değerlendirilecekler. Ayrıca 5-6-7. sınıfın sonunda yine öğrencilerimiz okulumuzda online olarak uygulanacak "Progress Test" isimli sınavlara girecekler. Hepsine şimdiden başarılar diliyorum."